IP Dome Kamera Nedir?

Güvenlik sistemleri için kullanılan ürünler gerçek anlamda saymakla bitmez. Özellikle teknolojinin gelişmesi bu konuda daha fazla avantaj sunmaktadır. Gelişen teknoloji günümüzde gerçekten basit bir tabir ve anlatım olmaktan çıkıyor. Her gün yeni bir ürün tüketicilere sunulmakta ya da farklı ürünlerin avantajlı yönleri birleştirilmektedir. Bu durumun sonucunda da amacına uygun ve kullanım için ideal ürünler ortaya çıkmaktadır. IP dome kamera bu ürünlerden yalnızca bir tanesi olmakla birlikte yaygın olarak kullanılmaktadır. IP sistemler günümüzde belki de en fazla teknolojinin kullanıldığı güvenlik sistemlerindendir. Bu sistemlerde kablosuz teknoloji yoğun biçimde kullanılmaktadır. Ayrıca internet aracılığı ile birlikte görüntülerin uzak noktalardan da izlenmesi mümkün olmaktadır. İnternet bağlantısı bu konuda yeterli olmaktadır. Bunun yanı sıra IP sistemin maliyeti de düşük olmakla birlikte kullanılan kablolar oldukça gelişmiştir. Teknolojinin tüm avantajlı özellikleri bu güvenlik sisteminde fazlasıyla uygulanmaktadır.

 

magus bilişim ip dome kamera

magus bilişim ip dome kamera

Bunun yanı sıra biraz dome kameralardan da bahsetmek gerekiyor. Bu kameralara verilen isim görüntülerinden gelmektedir. Kubbe şeklinde oldukları için kubbe kelimesinin İngilizcesi olan dome bunlar için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra görüntülerini sağlayan özellikleri de avantajlı konumda bulunmaktadır. Etraflarında bulunan hazne lensin hangi açıda bulunduğunu göstermemekte bu da kameraya bakan kişinin çekilip çekilmediğini algılamasını engellemektedir. Ayrıca dayanıklı olmaları ve farklı ortamlarda kullanıma uygun bulunmaları ayrı özellikleridir. İki sistemin birlikte uygulanması sonucunda ise IP dome kamera ortaya çıkmaktadır. Böylece tüm avantajlar birleştirilmekte avantajlı bir kamerayla her nerede bulunulursa bulunulsun izlenmek istenen yerler görüntülenmektedir. Evlerinde güvende olmak isteyenler de bu sistemi tercih etmektedir. Bunun yanı sıra bakıcılara çocuklarını bırakan aileler için de bu sistem uygun olmaktadır. Ayrıca sistemin düşük maliyetli ve bakım isteğinin az olması nedeniyle de yaşanan sorunlar az olmaktadır. Bu nedenle pek çok amaç için IP dome kamera oldukça uygun olmaktadır.

 

Bunların yanı ürünün pek çok farklı modeline ulaşabilmek de mümkün olmaktadır. Kameraların çözünürlük özelliği modellerde değişen temel özelliklerdir. Günümüzde 20 mega pikseli aşan kameraların bulunduğunu ve yaygın olarak kullanıldığını atlamamak gerekiyor. Ayrıca gece görüşlü ve optik zoomlu olan kameraların güvenlik amaçlı tercih edilmesi gerekmektedir. Alım yaparken fiyattan önce buna dikkat edilmesi yaşanacak sorunları azaltacaktır. Sensör markaları da değişkenlik gösterebilmektedir. Kaliteli bir duyar IP dome kamera kullanımında daha fazla verim alınması anlamına gelecektir. Doğru ürün seçimi teknolojinin de doğru kullanılmasını sağlayan temel faktörlerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir