22 Şubat 2014

Hakkımızda

Magus Bilişim 2003 yılından günümüze faaliyetlerini; Güvenlik ve Bilişim sektöründe Türkiye çapında imza atmış olduğu projelerle sürdürmektedir.

Profesyonel iş hayatımız boyunca sayısız projeye imza attık.  Bu projelerde hem kendimize, hem de müşterilerimize değerler kattık. Sistemin iş hayatındaki öneminin bilinci içerisinde kendimizi geliştirmek adına sürekli yeni teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmaları yapmaktayız. Yaptığımız çalışmaları da siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Güvenlik ve Bilişim Departmanlarımızın yanına Zayıf, Orta ve Yüksek akım elektrik tesisatlarını oluşturabilecek Elektrik Departmanımızı da faaliyete geçirdik. Projelere anahtar teslim çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

CCTV  KAMERA-ALARM-YANGIN-PDKS-OTOMASYON SİSTEMLERİ

ANALOG ve IP Tabanlı, Lokal ve Multilokasyon sistemler Geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaca uygun MAGUS Güvenlik Departmanınca Projelendirilir. Artık gelişen teknoloji ile birçok sistemin merkezi olarak çok uygun fiyatlara oluşturulabilmektedir.

 

Bir nevi otomasyon sistemi altyapısını barındıran sistemler sayesinde, Alarm-Yangın-Parmakizli kartlı şifreli geçiş-Turnike-Bariyer-Seslendirme-Plaka Okuma ve Bina otomasyon sistemleri  ile entegre edilerek tüm sistemin tamamen tek çatı altında oluşturularak kontrol edilebilmesine olanak sağlamaktadır. Yapmış olduğumuz uygulamalarda gerekli performans, sağlanarak kullanıcılara değer katmıştır.

Türkiye Geneli yapmış olduğumuz birçok Askeri ve Sivil projede bunu başarmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

 

ELEKTRİK ve YAPI SİSTEMLERİ

Firmamız özellikle; otel,alışveriş ve iş merkezleri, fabrikalar ve bankaların elektrik ve otomasyonu konusunda uygulama ve bakım hizmetleri alanında uzmanlaşmıştır. Referans listesinden de görüleceği gibi bir çok büyük projede imzası bulunmaktadır. Bağımsız devletler topluluğunda bulunan firmalarımız elektro mekanik ve inşaat işleri ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Şirketimiz yurt içinde ve yurt dışında özellikle büyük ve kapsamlı binaların, yüksek gerilim, orta gerilim, alçak gerilim ve zayıf akım sistemleri ile ilgili tüm bina elektrifikasyonu ve otomasyonu konularında faaliyet göstermektedir.

Elektrik ve Yapı Sistemleri Faaliyet Alanlarımız

Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri
Proje Çizimi
Sistem ve Malzeme Temini
Sistem Montajı ve Devreye alınması
İşletme Bakım ve Servis hizmetleri

Aşağıda belirtilen sistemlere ve tesislere ait çizimler ve hesaplar, proje hizmetlerimizin içeriğini oluşturur. Bu sistemlerin hepsini veya bir kısmını yapı cinsine, kullanım amacına göre geçerli standartlar, yasa ve yönetmelikler çerçevesinde, işverenin isteklerini de dikkate alarak projelendir ve uygulamasını yaparız.

Güç dağıtım tesisatı;
1) Orta gerilim güç dağıtımı,
2) Alçak gerilim güç dağıtımı,
3) Priz tesisatı,
4) Mekanik tesisat için güç dağıtımı – motor beslemeleri.

Yedek güç sistemleri;
1) Dizel – jeneratör grubu,
2) Kesintisiz güç kaynağı,
3) Merkezi akümülatör grubu.

Aydınlatma;
1) Genel aydınlatma,
2) Çıkış/bilgi/yönlendirme aydınlatması,
3) Acil durum aydınlatması,
4) Dış aydınlatma (çevre aydınlatması),
5) Özel aydınlatma,
6) Aydınlatma kontrolü – karartma,

Reaktif güç kompanzasyonu

Koruma sistemleri;
1) Topraklama tesisi,
2) Yıldırımdan koruma sistemi,
3) Aşırı gerilimden koruma,
4) Aşırı akımdan koruma,
5) Artık akım koruması,
6) Dolaylı dokunmaya karşı koruma,

İletişim sistemleri;
1) Telefon,
2) Bilgi iletişim ağı,
3) TV sistemleri,
4) Müzik yayın – anons sistemi,
5) Çağrı sistemi,
6) Merkezi saat sistemi,
7) Intercom,

Yangın algılama ve alarm sistemleri

Güvenlik sistemleri;
1) Kapalı devre TV sistemi,
2) Hırsız alarm sistemleri,
3) Geçiş kontrol sistemi,
4) Elektronik bekçi tur ve kontrol sistemi,
5) Gaz algılama sistemi,
6) Su basması algılama ve alarm sistemi,

Özel sistemler;
1) Kongre – konferans sistemleri,
2) Simültane tercüme sistemi,
3) Ses ve görüntü sistemleri,
4) Tıbbi çağrı sistemleri,
5) Elektronik sıra çağrı sistemleri,
6) Bilgi (informasyon) sistemleri,
7) Bina otomasyon sistemleri,
8) Yapısal kablolama.

Proje Aşamalarımız

a) Etüt-öneri raporu: Projelendirilecek yapının veya tesisin işletme fonksiyonlarını sağlayacak sistemler seçilerek ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Projelendirilecek sistemlerle ilgili alternatif çözümler, enerjinin nereden ne şekilde sağlanacağı belirtilerek yapılabilirlik ve ekonomiklik açısından etüt edilir

b) Ön proje: İşletme fonksiyonlarına uygun olan gerilim dağıtım sisteminin proje üzerinde gösterilmesi, panoların yerleşimi, tahmini güç ve aydınlatma hesapları ve örnek tek hat şemaları hazırlanır.

 c) Kesin proje: Elektrik tesislerinin ön projede belirlenen sistemlere uygun nitelikte nasıl yapılacağını detaylı olarak tarif eden açıklama, çizimler, teknik özellikler, hesaplar ve şartnameler ile tamamlayıcı dokümanlardan oluşur, Kesin projeler belirli bir markaya göre yapılmaz, en yaygın kullanılan sistemler göz önünde tutulur.

d) Uygulama Projesi: (Yapım çizimleri ve hesapları) Tesisin yapımına başlanmadan önce, imalatçı firmaların seçilen cihazlarının tip ve ölçüleri kullanılarak hazırlanan projelerdir. Elektrik iç tesislerinde kullanılacak seçilmiş cihazların son yerleşimi ve kesin boyutlandırılması ancak bu hesaplar ve çizimlerle mümkün olur.
e) Son durum (yapıldı) projesi: İmalat ve montajı tamamlanarak işletmeye alınma aşamasına gelmiş olan ve elektrik tesislerinin tamamlanmış durumunu gösteren projedir. Bu proje uygulama projesi (yapım çizimleri ve hesapları) esas alınarak hazırlanır. Projelendirilen tesislerle ilgili işletme ve bakım kitapçıkları bu projelerin ekidir.

Magus olarak bilgi ve birikimlerimizi siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda teknik ekiplerimizin projelendirmesi neticesinde en optimize fiyat / performans kriterlerini baz alarak ideal çözümleri sunmaktayız.

Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir